Nemocniční kuchyně by měla mít podíl na zisku nemocniční lékárny
Skutečností, o které se raději nemluví, zůstává, že nemocniční strava vlastně zvyšuje obrat dalších oddělení tím, že (a to v nejlepším případě) zpomaluje pacientovo uzdravování. Typické nemocniční menu překypuje tuky, cholesterolem a potravinami, které neobsahují žádnou vlákninu. Tyto potraviny, které jsou podávány s posvěcením nemocničního personálu, nejenže brání pacientům v uzdravení, ale často přispívají i k rozvoji dalších nemocí.
Diabetici i nadále potřebují inzulin a lidé s vysokým krevním tlakem zůstávají hypertoniky - a musí polykat dokonce ještě více prášků. U pacientů po chirurgickém zákroku, částečně v důsledku stravy podávané před operací, se v nohách vytvářejí krevní sraženiny.
Když člověk utrpí infarkt, je umístěn na jednotku intenzivní péče, kde mu běžně podávají projímadla a změkčovadla stolice, která mají kompenzovat podávanou stravu s nízkým obsahem vlákniny. Pacientovi se navíc dostává přesně té stravy, která v první řadě způsobila jeho nemoc.
A aby to nebylo všechno, pečlivě vypočítané (ale nadměrné) množství tuků ve stravě pacienta na koronární jednotce přispívá k tomu, že se dále ucpávají cévy, které by měly vyživovat poškozený srdeční sval. Vztah příčiny a následku mezi potravou a nemocí je v tomto případě tak těsný, že nemocniční kuchyně by správně měla mít podíl na zisku nemocniční lékárny.
S využitím informací z knihy dr. Johna McDougalla „McDougallův plán". Vydala Společnost Prameny zdraví a OS Maranatha.