Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Stvoření vs. evoluce

Od září se opět rozjíždí program přednášek a seminářů ve Společenském centru Prameny zdraví, které provozuje naše stejnojmenné občanské sdružení v centru Prahy. Program začíná sérií přednášek mladého vědce, "létajícího profesora" Mgr. Libora Votočka, absolventa MFF UK Praha, na téma Stvoření vs. evoluce aneb Darwin a New Age.

Podtitul přednášek je: Jak o sobě „přemýšlí" Homo Sapiens na počátku 21. století.

9. září, pondělí

Darwinovy tragické omyly. Věda a víra Charlese Darwina a jeho přívrženců.

Znáte devět fatálních omylů Darwinovy evoluční teorie? Víte, které z nich se dodnes učí ve školách jako vědecká fakta? Co Darwin opravdu (ne)věděl a čemu vlastně (ne)věřil? Existuje jiný a zároveň vědecky relevantní pohled na historii a rozmanitost života?

11. září, středa

Je vše zákonité? Je budoucnost (ne)vypočitatelná?

Odvěká otázka každého vědce zní: Je struktura samotného vesmíru a všeho, co je v něm, odvoditelná z(e znalosti) přírodních zákonů a tzv. konstant? Je život zákonitý jev? Existuje něco jako svobodná vůle? Jaká je funkce zákona?

12. září, čtvrtek

Podpis v buňce. Jaké jsou současná nejlepší vědecká vysvětlení struktury a funkce buňky?

Čemu bychom mohli nejlépe připodobnit strukturu a fungování "obyčejné" buňky? Je buňka jen senzačním shlukem náhod? Víte, co všechno bylo v buňce nalezeno za posledních 100 let? Slyšeli jste někdy o organických kódech, proteinových kopírkách, molekulárních motorech?

13. září, pátek

Moudrost ukrytá v lidském těle. O čem svědčí struktura a fungování lidského těla?

Zkuste si představit sto tisíc miliard velkoměst, která spolupracují ve dne v noci na všech úrovních své existence a žijí v dokonalé symbióze, nebo počítačovou síť se sto tisíci miliardami počítačů, jejíž celková spotřeba energie činí cca 100 W a která nespadne ani jednou za 80 let?

Využijte mimořádné příležitosti poslechnout si i v Praze přednášky tohoto mladého vědce. Všechny se konají v prostorách Společenského centra Prameny zdraví, Melantrichova 15, Praha 1 (vchod ze dvora, 1. patro). Začátek přednášek je vždy v 18.30 hodin

V níže připojeném souboru je ke stažení Program SC Prameny zdraví na celý měsíc září.