Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Už je to za mnou - příběh bývalé anorektičky

Michala Jendruchová ve spolupráci s občanským sdružením Prameny zdraví představí svoji osobní zpověď o kruté nemoci zvané anorexie ve středu 20. listopadu v 18.00 hod. v prostorách Společenského centra.

Narodila se 6. ledna 1979 v Chrudimi a na Chrudimsku prožila celé své dětství. Odjakživa ji to táhlo k divadlu. Přestože herectví vystudovala, na prknech, která znamenají svět, nezakotvila. Osud ji zavál k rozhlasovému mikrofonu, do televize, do denního tisku a ženských časopisů.

Momentálně působí jako redaktorka pro veterinární kliniku VETCENTRUM. Nikdy ji ani nenapadlo uvažovat o tom, že by snad mohla napsat knihu. Až v únoru 2012 ji přepadlo silné nutkání vypsat se ze všeho trápení, které jí připravila nemoc zvaná anorexie. Za tři měsíce byl text na papíře a za dalšího tři čtvrtě roku byla na světě knížka - Už je to za mnou.

Osobně ji můžete potkat a vyslechnout její dramatický příběh o této kruté nemoci ve středu 20. listopadu 2013 v prostorách Společenského centra Prameny zdraví. „Moc bych si přála, aby kniha „Už je to za mnou" přinesla štěstí, úlevu a pomocnou ruku. Pomáhat je potřeba, a když vznikl tento nápad předat osobní svědectví, moje odpověď byla jednoznačně ANO", říká Michala Jendruchová.

Společenské centrum Prameny zdraví, Melantrichova 15, Praha 1 (1. patro)