Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Automobilky podporují alternativní mobilitu

Nejen města jako Vídeň, Barcelona či New York vymýšlejí způsoby, jak podpořit alternativní dopravu ve prospěch čistšího vzduchu a příjemnější atmosféry pro obyvatele.
Rubrika: Ekologie
|
Typ článku: Články

A podpora takové dopravy se už vůbec nemusí omezovat pouze na veřejné půjčovny městských kol. Car-sharing, nebo sdílení auta, se stává stále populárnější formou jak výhodně cestovat a zároveň méně zatěžovat životní prostředí. Zatímco v našich končinách se na sdílení auta dohodnou pasažéři po individuální lince, nebo jim v tom pomůže firma prostřednictvím aplikace na intranetu, v západní Evropě či na americkém kontinentu tuto "zelenější politiku" podporují samotné automobilky. Cílem je, aby se ve městech mohlo pohybovat až o polovinu méně aut než v současnosti.

Společnost Daimler má například program Car2go, který funguje ve více městech v Kanadě, USA, i Německu. Společnost po městě rozmístila tři stovky malých Smart vozidel. V německém městě Ulm má například až 80 000 uživatelů v mobilu aplikaci, díky které dostává hlášení, kde se nachází nejbližší volné vozidlo. Uživatel díky speciální kartě může auto svobodně použít, jízda se mu automaticky vyúčtuje a účet dostane do mobilu.

Podobný systém, DriveNow, rozběhla společnost BMW v Berlíně, Düsseldorfu, Mnichově a v kalifornském San Franciscu. V některých městech dokonce mají držitelé měsíčního průkazu na MHD jízdy sdíleným autem zdarma.

Převzato ze serveru www.bio-info.cz

Počet přečtení: 2371
Datum: 30. 10. 2014

Mohlo by vás zajímat

Bývá vám v autě na zvraceni?