Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Celozrnné koláčky s oříšky a meruňkami

Kvásek: 1 š vlažného sójového mléka, 2 čl sušeného droždí, špetka soli, 1 čl cukru, 1 čl polohrubé mouky
|
Typ článku: Recepty

Suroviny zlehka vmícháme do sójového mléka a necháme na teplém místě vykynout.

1 š pšeničné celozrnné mouky, 2 š ovesných vloček mletých na kávovém mlýnku, 2 š polohrubé mouky, 2 pl sezamových semínek, 1/2 čl soli, 2 pl cukru, 1 š vlažného sójového mléka (podle potřeby i víc), oříšky podle počtu koláčků, půlky meruněk podle počtu koláčků, 2-3 čl vanilkového cukru

Prvních 7 surovin smícháme s kváskem a vypracujeme těsto, které na teplém místě necháme vykynout. Na pomoučněné pracovní desce vyválíme plát silný 1-1,2 cm a skleničkou vykrajujeme kolečka, která pokládáme na mírně vymaštěný plech. Po vykynutí dáme do středu každého koláčku po jednom oříšku, který přikryjeme polovinou meruňky. Okraje koláčů potřeme šťávou z meruněk (případně několika rozmixovanými meruňkami) a posypeme vanilkovým cukrem. Pečeme ve vyhřáté troubě, dokud těsto nemá světlehnědou barvu.

Varianta: Těsto rozválíme na vymaštěném plechu, rozložíme oříšky i meruňky, posypeme posýpkou z mouky, oleje a cukru, necháme vykynout a pečeme v troubě. Potom nakrájíme na kostky tak, aby byl v každé porci alespoň jeden oříšek a meruňka.

Dobrou chuť vám přeje Roman Uhrin

Počet přečtení: 2525
Datum: 25. 1. 2009