Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Elektromagnetické záření a rakovina

Jen málokterý výzkum by asi dokázal zmenšit obavy veřejnosti z toho, zda elektromagnetické vyzařování souvisí s rakovinou. Média neustále přinášejí protichůdná vyjádření odborníků. Nedávné statistické údaje o dvojnásobném riziku leukémie u dětí vystavených většímu působení magnetického pole obavy veřejnosti ještě zvětšily.
Rubrika: Technika
|
Typ článku: Rady lékaře

Žel, dodnes nemáme výsledky výzkumů s extrémním působením magnetického pole, které se opakovaně používá při magnetické terapii v souvislosti s depresí. Vedle obav z rakoviny vznikají i otazníky nad jinými neznámými riziky při použití této jinak perspektivní léčebné metody.

Podobně jako v případě jiných nových a slibných postupů, jen čas ukáže, zda je magnetická terapie bezpečná a účinná. Domnívám se, že je třeba o ní vážně uvažovat, diskutujeme-li o alternativách k šokové terapii. Osobně bych s předepsáním této léčby nespěchal, protože o dlouhodobých účincích této stimulace mozku opravdu mnoho nevíme.

Magnetická terapie ještě více povzbudila mé úsilí hledat takové metody, které by depresi léčily změnami životního stylu. Zajímalo mě, zda existují způsoby, jak pomoci čelnímu laloku všeobecně a jak obnovit rovnováhu mezi pravým a levým čelním lalokem bez použití léků, šoků či magnetické terapie. Výsledky, ke kterým jsem dospěl, jsou velmi povzbuzující. V současné době máme k dispozici celou škálu možností životního stylu, jejichž vliv ozdravuje celou osobnost člověka.

Ukázka z knihy dr. Neila Nedleyho „Život bez deprese“, kterou lze objednat na adrese www.a-o.cz.

Počet přečtení: 4873
Datum: 21. 2. 2010