Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Velikonoce

Věříme-li, že Ježíš zemřel a vstal z mrtvých, pak také víme, že Bůh ty, kdo zemřeli ve víře v Ježíše, přivede spolu s ním k životu. (1Te 4,14)
 

Třikrát v roce se celý Izrael shromáždil u svatostánku k bohoslužbám. Místem těchto shromáždění bylo po určitou dobu Šílo; později se však stal střediskem národních bohoslužeb Jeruzalém.

První z těchto slavností, slavnost nekvašených chlebů (Pesach), začala dojemným obřadem, jenž měl všem připomenout vysvobození z egyptského otroctví a naznačit budoucí oběť Ježíše Krista. Když Spasitel položil svůj život na Golgotě, ztratil Pesach smysl a byl zaveden obřad Večeře Páně jako upomínka na tuto událost, která byla svým způsobem předobrazem Kristovy oběti.

Lidé sbírali z polí první klasy zralého obilí, a když přicházeli na Velikonoce do Jeruzaléma, odevzdávali je na znamení díků Hospodinu. Teprve potom mohli sklidit úrodu a svázat obilí do snopů. Svazek obětovaný Hospodinu představoval žeň.

Kristus vstal z mrtvých jako prvotina těch, kdo zesnuli. První plody úrody, které Židé obětovali Hospodinu, byly předobrazem Krista. A Kristus vstal z mrtvých právě v den, kdy měly být tyto prvotiny předloženy Bohu. Představoval prvotinu velké duchovní žně pro Boží království. Jeho vzkříšení je předobrazem a zárukou zmrtvýchvstání všech spravedlivých mrtvých.

Laskavý Bože, děkujeme za vysvobození z otroctví hříchu a naději na vzkříšení a věčný život.

Ze spisů Ellen G. Whiteové vybrala Marcela Bieliková. Knihu Obraz lásky vydalo nakladatelství Advent-Orion.

Počet přečtení: 17
Datum: 10. 4. 2025
Jitřenka
duben 2025
POÚTSTČTSONE
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Odebírat emailem