Magnetická terapie dobře doplňuje léčbu depresí léky
Výzkumy ukazují, že magnetická terapie zesiluje účinnost léků na zvýšení hladiny serotoninu. Magnetická terapie dokázala, že činnost nervových buněk lze zlepšit také bez extrémních prostředků, které využívá šoková terapie. Magnetická terapie nevyžaduje anestezii ani ji nedoprovází bolestivá stimulace receptorů bolesti, jak je tomu u šokové léčby.
Přestože magnetická terapie není bolestivá, může občas vyvolat mírnou bolest hlavy nebo nepříjemné pocity v místě přiložené cívky. Při léčbě záchvatů má poměrně dobré výsledky, i když existují obavy, zda není účinná pouze v případě slabých záchvatů s nízkou frekvencí.
Důkazy potvrzují, že magnetická terapie nezpůsobuje zmatek ani problémy s pamětí.
Jiné výzkumy se však naopak obávají poškození paměti. Předběžná zpráva o výzkumu vedlejších duševních účinků magnetické terapie při depresi žádné problémy s pamětí neuvádí. Může však mít jiné, nenápadné emocionální či hormonální účinky.
Objevily se také předběžné protikladné zprávy o tom, že stimulační léčba levé části prefrontální mozkové kůry může zvýšit krátkodobé pocity smutku (a snížit subjektivní pocit štěstí) u zdravých dobrovolníků. Další výzkumy uvádějí, že po aplikaci magnetické terapie se může zvýšit hladina hormonů stimulujících štítnou žlázu.
Ukázka z knihy dr. Neila Nedleyho „Život bez deprese“, kterou lze objednat na adrese www.a-o.cz.