Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Muži, slipy atd.

Je pravda, že muži, kteří nosí slipy, jsou méně plodní? - Ne. Navzdory všeobecně rozšířenému názoru, že trenýrky jsou pro vývoj spermií a plodnost lepší, neexistuje o tom žádná vědecky potvrzená informace. Vědci naopak zjistili, že počet spermií, jejich kvalita a pohyblivost vůbec nezávisí od druhu spodního prádla, které muž používá.
Rubrika: Mýty a omyly
|
Typ článku: Rady lékaře

Je práva, že káva poškozuje spermie? - Ne. Neexistují důkazy o tom, že by konzumace kofeinu poškozovala vývoj zdravých spermií a jejich výkonnost při aktivním pohybu.

Je pravda, že spermie nemají rádi jízdu na kole? - Ano. Sezení na tvrdém a úzkém sedle více než 30 minut najednou - zvláště když nosíte těsné cyklistické šortky - zvyšuje teplotu ve varlatech a narušuje tvorbu spermií. Nárazy a otřesy v oblasti genitálií mohou navíc vést k poškození jemných nervových zakončení a krevních vlásečnic. Pokud se bude sedlo nacházet v nižší poloze, použijete širší sedlo a volnější šortky a během jízdy zařadíte časté přestávky, riziko poškození spermií bude menší.

Je pravda, že roční období ovlivňuje kvalitu spermií? - Ano. Vzhledem k tomu, že teplota okolí ovlivňuje tvorbu spermií, zdravý muž produkuje více spermií v zimě než v létě. Semeno též obsahuje více spermií ráno než v průběhu dne. A strava, která je na v létě a na podzim plná ovoce a zeleniny, podporuje vývoj zdravějších spermií. Tak si vyberte ten správný čas anebo období na použití vašich spermií podle toho, co je pro vás důležité

Je pravda, že mobilní telefon poškozuje tvorbu spermií? - Asi ne. Jedna maďarská studie dávala do souvislosti počet spermií a používání mobilního telefonu (zejména jeho nošení vpředu na opasku), ale důkladná analýza podkladů ukázala, že do úvahy se nebraly ostatní rizikové faktory. Podle Světové zdravotnické organizace obavy z negativního vlivu elektromagnetického záření mobilních telefonů na vývoj spermií nejsou opodstatněné.

Je pravda, že vitamín E zvyšuje potenci a plodnost? - Ne. Neexistují žádné důkazy na potvrzení těchto komerčních prohlášení výrobců a distributorů vitamínu E a multivitamínových doplňků s obsahem vitamínu E.

Na otázky odpovídal MUDr. Igor Bukovský. Z knihy Návod na přežití pro muže. Vydala AKV.

Počet přečtení: 3856
Datum: 30. 4. 2012