Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Na čerstvý vzduch

Všechen kyslík není stejný - stromy a vodní toky vytvářejí elektrizovaný kyslík. Pokud zhluboka dýcháme, negativně nabitý kyslík elektrizuje naši krev. Negativní náboj na krevních buňkách a površích napomáhá proudění krve. Elektrizovaná krev zvyšuje oxidázu cytochromu v plicích.
Rubrika: Vzduch
|
Typ článku: Přírodní léčba

Čerstvý vzduch působí na mozek jako sedativum - bez toho, že by vykazoval nějaké negativní vedlejší účinky. Naproti tomu smog, kouř, automobilová a železniční doprava a nahromadění lidí ve velkých městech kvalitu vzduchu ničí.

Pokud přebýváme většinou v nevětraných prostorách, nemůžeme se divit, jsme-li unavení, mátožní a dokonce i ospalí. Zatuchlý vzduch má za následek zatuhlé myšlení.

Dříve jsme si mysleli, že smog je pouze nepříjemný, dnes víme, že představuje závažný problém. Síra, dusík a cyklické složky, které jsou jeho součástí, jsou nebezpečné pro zdraví. Smog zvyšuje riziko řady onemocnění dýchacích cest, dokonce i rakoviny plic.

Fyzická aktivita na čerstvém vzduchu přináší desetinásobný prospěch než cvičení v uzavřených prostorách. Vystavení čerstvému vzduchu posiluje srdce, zlepšuje kvalitu spánku, redukuje bolestivost a snižuje tvorbu kyselin.

Svěží vzduch působí proti nudě i vyčerpání, přináší do života radost a nadšení.

Z časopisu Journal of Health & Healing, Vol. 28, No. 3

Počet přečtení: 5566
Datum: 18. 9. 2014