Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Nemá přechod na rostlinnou stravu vliv na celosvětové zásobování potravinami?

Samozřejmě, že má. Přeorientováním se na rostlinnou stravu bychom mohli využít produkce obilí a luštěnin k vyřešení problému hladu na této planetě. Místo toho je používáme ke krmení dobytka a drůbeže.
Rubrika: Ekologie
|
Typ článku: Poradna výživy

Bylo vypočteno, že kdyby Američané snížili svoji spotřebu masa o pouhých deset procent, získalo by se právě takové množství obilí a luštěnin, které by stačilo uživit každého člověka na Zemi, který jinak bude muset letos zemřít hladem. Půda potřebná k výživě jednoho člověka konzumujícího maso by bohatě uživila 20 vegetariánů. Z jednoho hektaru půdy lze získat buď 190 kg hovězího masa, nebo 22 tun brambor. K produkci jednoho kilogramu masa je zapotřebí přibližně 10 kg obilí a sóji – a to je neuvěřitelně neefektivní systém získávání potravy, pracující pouze s 10procentní výkonností!

Důkazy o škodlivosti masa se množí, podobně jako tomu bylo kdysi s důkazy o škodlivosti kouření. Rostlinná strava skutečně představuje dokonalý systém stravování, který se může výrazně podílet na zlepšení vašeho zdraví, na prevenci nemocí, na vyřešení problému hladu i na ochraně životního prostředí. Je načase přestat se zabíjením milionů zvířat jenom pro naplnění našich žaludků.

Dr. Hans Diehl, M.P.H., zakladatel programu CHIP, odborník na zdravou výživu a životosprávu.

Počet přečtení: 2888
Datum: 7. 5. 2009