Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Nemají andělíčci v nebi strach?

Po dlouhé době jsme tehdy byli na Silvestra u manželčiných rodičů a naši kluci byli ještě ve věku, kdy je bavily „rachejtle“. Chvíli před půlnocí jsme šli ven, abychom si udělali ohňostroj. Přidali se k nám i mladí od sousedů.
|
Typ článku: Články
Postupně jsme do nebe vypouštěli jednu raketu za druhou, když vtom se ozvalo: „Maminko, nebudou se andělíčci v nebi bát?“ Ten hlásek patřil tříleté dcerce od sousedů. Ta barevná světýlka na obloze se jí líbila, ale současně se jich bála. Proto se držela maminky okolo krku.

Čekali jsme, jakou dostane odpověď. „Neboj,“ ozvala se po chvíli její máma, „oni už jsou na to zvyklí.“ Asi svou malou dobře znala, protože Zdenička se po její odpovědi přestala o andílky bát a začala se dokonce usmívat.

Ze Zdeničky už je dneska slečna. Na její upřímnou otázku ale občas vzpomínám. Dnešnímu světu chybí ta upřímná dětská obava, abychom svým jednáním neubližovali těm druhým.

„Jak chceš, aby lidé jednali s tebou, tak ty jednej s nimi.“ Tento Ježíšův princip je receptem na to, abychom každý další rok prožili lépe a spokojeněji než ten minulý.

Z knihy Vlastíka Fürsta Host do domu, čagan do ruky! Vydalo nakladatelství Advent-Orion.

Počet přečtení: 146
Datum: 21. 9. 2023