Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Nové prací gely Biopuro

Italská značka Biopuro nabízí prací gely, které si získávají příznivce nejen svým čistým složením, ale i cenou a použitým obalovým materiálem.
Rubrika: Ekologie
|
Typ článku: Články

Biopuro zasvětil vývoji inovativních šetrných úklidových prostředků řadu let. Vedle výrobny vlastní i malou laboratoř, kde od počátku devadesátých let probíhá výzkum. V Biopuru se neinvestuje do masivních reklam, a ačkoliv patří v Itálii mezi zavedené značky prodávající se v sítích drogerií, výdaje na marketing a propagace patří mezi okrajové a nejsou tak na úkor třeba kvality použitých surovin.

Samotné prací gely zaujmou složením, které neobsahuje kovy (chrom, nikl, kobalt), syntetické vůně, silikony, PEG, parabeny, petrochemické deriváty, EDTA, fosfáty, GMO, SLES ani SLS. Značka má mezinárodně uznávaný certifikát, který deklaruje i to, že jsou všechny složky kompletně biologicky odbouratelné.

Gely jsou hypoalergenní a dermatologicky testované. Pro velmi citlivou pokožku či praní oblečků miminek je v sortimentu i produkt, jenž ve svém složení nemá přírodní parfemaci ani enzymy.

Jednou z věcí, kterými prací gely Biopuro vynikají, je velmi příjemná květinová vůně. Máte tedy tak trochu pocit, že perete v konvenčních pracích prostředcích, čemuž odpovídá i kvalita samotného praní. Vzhledem k tomu, že jsou gely vysoce koncentrované, potěší i cena.  Za jedno praní zaplatíte okolo pěti korun. A to na certifikovanou BIO drogerii není moc.

Třešničkou na dortu jsou pak obaly. Značka svoje produkty balí do tzv. zeleného polyethylenu, kterému se také říká bioplast. Pro jeho výrobu využívá odpadní materiál z cukrové třtiny (stonky), jenž vzniká při výrobě cukru. Při celém procesu výroby jsou 100% eliminovány petrochemické látky, tedy především ropa. Použité láhve od pracích gelů jsou zcela recyklovatelné, proto je beze strachu můžete vyhodit do žlutých kontejnerů určených pro konvenční plast.

www.bio-info.cz

Počet přečtení: 378
Datum: 16. 11. 2022