Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Oblečení značky Zara jen z udržitelných tkaniv

Majitel módního řetězce Zara oznámil, že všechny jeho módní kolekce budou nejpozději od roku 2025 vyráběny z 100% udržitelných tkanin.
Rubrika: Ekologie
|
Typ článku: Články

Majitel společnosti Inditex, která byla letos časopisem Forbes označena za třetí největší oděvní společnost na světě, řekl, že jeho značky, včetně Zara Home, Massimo Dutti a Pull & Bear, budou následovat.

Závazek k zodpovědnější budoucnosti byl učiněn v úterý na výroční valné hromadě akcionářů a činí ze společnost Zara, která představuje 70 procent prodejů skupiny Inditex, první na světě, která se k takovému kroku zavázala.  

Je to jeden z několika ambiciózních cílů, které byly oznámeny. Do roku 2025 bude 80 procent energie spotřebované v ústředí, továrnách a skladech společnosti Zara vyrobeno z obnovitelných zdrojů a společnost nebude produkovat žádné odpady určené pro skládky. Společnost také slíbila, že do roku 2023 bude veškerá viskóza 100% udržitelná.

Pablo Isla, generální ředitel společnosti Inditex, řekl: „Musíme být hybnou silou, a to nejen ve společnosti, ale v celém sektoru. Jsme ti, kdo tyto cíle stanovují: síla a podnět ke změně přicházejí z obchodního týmu, lidí, kteří pracují s našimi dodavateli, lidí pracujících s tkaninami. Je to něco, co se děje uvnitř naší firmy.“

Od roku 2016 do roku 2018 byla skupina vyhlášena nejudržitelnějším maloobchodníkem indexem udržitelnosti Dow Jones a je vlastněna nejbohatším mužem ve Španělsku, Amanciem Ortegou.

V loňském roce společnosti vzrostly tržby o 3 procenta na 26,1 mld. EUR.

www.bio-info.cz

Počet přečtení: 523
Datum: 20. 5. 2022