Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Počítače mohou být zdrojem šíření infekce v nemocnicích

Podle zprávy, která byla přednesena na výročním zasedání American Society for Microbiology v Organdu na Floridě, by mezi opatření v zájmu zabránění šíření infekcí v nemocnicích mělo patřit pravidelné čištění počítačových procesorů.
Rubrika: Technika
|
Typ článku: Studie

Lékaři v nemocnici ve městě Flint v americkém státě Michigan zaznamenali výskyt infekce, která se běžně mezi pacienty neobjevuje. Když odebrali vzorky z větráků u počítačů, které byly nedávno nainstalovány – pro usnadnění práce lékařů a sester – do pokojů pacientů, zjistili na jejich mřížce přítomnost několika druhů kvasinek a vláknité plísně. Z prachu usazeného na centrálních jednotkách počítačů se následně podařilo odebrat kultury tohoto znečištění. Jednalo se o několik houbovitých organismů, jako je např. candida, aspergillus niger aj.

Pacientům bylo podáváno jídlo na talířích, které se nacházely ve vzdálenosti necelých dvou metrů od větráků počítačů. Podle dr. Gregory Forstalla z McLaren Regional Medical Center ve Flintu existuje tedy riziko kontaminace od počítačových jednotek. Mělo by se dbát na čistotu počítačů, zejména na udržování mřížky, která chrání větrák.

Počet přečtení: 2975
Datum: 2. 8. 2007