Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Potravinové alergie mohou stát v pozadí zánětů – cystitidy, kolitidy, sinusitidy…

Mladé dívky, které trpí opakovanými záněty močového měchýře (cystitidou), mohou ve skutečnosti strádat potravinovou alergií. Nejčastější příčinou je mléko, problém však mohou způsobovat i vejce, čokoláda, cereálie, citrusy, potravinová barviva, černý pepř, rajčata i další potraviny.
Rubrika: Alergie
|
Typ článku: Rady lékaře

Nejčastější příčinou kolitidy (zánětu tlustého střeva) je rovněž mléko. Mezi další viníky patří vejce, čokoláda, maso, ořechy, pšenice, kukuřice a citrusy. Úplné vyloučení mléčných výrobků mělo za následek ústup chronické ulcerativní (vředové) kolitidy.

Sinusitida (neboli zánět dutin) je podle dr. Barsocchiniho nejméně ve 40 procentech případů alergického původu. V důsledku alergické reakce dojde k oslabení sliznice, která poté snadno podléhá ataku viru či baktérie.

Deset pacientů s opakovanými záněty žil (tromboflebitidou) bylo testováno na alergie. Během pětiletého období došlo k pouhým dvěma případům flebitidy u pacientů, u kterých byla alergie zjištěna, a ke 101 případům u kontrolní skupiny, která nebyla na alergie testována.

Zánět středního ucha se častěji vyskytuje u nekojených dětí. Studie z roku 1977 ukázala, že většina dětí s opakujícími se záněty středního ucha trpí potravinovou alergií. V pozadí jsou nejčastěji mléko a mléčné výrobky, vejce a výrobky z pšeničné mouky.

Podle knihy „Food Alergies Made Simple". Autoři: Phylis Austin, dr. Agatha & dr. Calvin Thrash.

Počet přečtení: 4075
Datum: 3. 7. 2011