Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Snídaňová granola placka s ovocem

Vhodným lehkým pokrmem může být například granola, tedy směs semínek, ořechů a sušeného ovoce, která se může konzumovat rovnou nebo se použít jako základ pro tvorbu placky. Výsledkem je sladká a především zdravá snídaně, která vás dokonale nastartuje.
|
Typ článku: Recepty

„Chia semínka, použitá pro tvorbu granoly, dodají potřebnou energii. Obsahují třikrát více železa než špenát a patnáctkrát více hořčíku než brokolice. Rovněž jsou výborným zdrojem omega-3 mastných kyselin,“ popisuje Jan Petr ze společnosti Vitalvibe, která v tuzemsku nabízí bio potraviny v raw kvalitě. Kokosový krém s ovocem je pak výborným zdrojem vitamínů.

Ingredience na granola placku (průměr 24 cm): 2 šálky naklíčené pohanky, ½ šálku sušených brusinek, 15–20 velkých datlí, 2 vanilkové lusky, 1 čajová lžička skořice, 2 lžíce zlatého lněného semínka, 1 lžíce chia semínek

Ingredience na kokosový krém: 2 hrsti předem namočených kešu, 1 hrnek kokosového mléka, 1 vanilkový lusk, 3 lžíce světlého kokosového nektaru, citrónová šťáva z ½ citrónu

Ovoce podle chuti: hrozny, borůvky, granátové jablko

Ingredience na placku smíchejte, rozmixujte v mixéru nahrubo, směs naneste na síto a vytvořte kulatou placku. Poté sušte pří nízké teplotě asi 8 až 10 hodin. Pokud máte rádi lívance, stačí směs pouze rozdělit na více malých placek. Kokosový krém připravíte ve výkonném mixéru rozmixováním surovin do hladka. Placku potřete krémem a ozdobte ovocem dle vašeho výběru.

S použitím materiálů od firmy Vitalvibe

Počet přečtení: 2311
Datum: 7. 11. 2017