Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Spokojená mysl

Když jsem pracoval v armádě jako lékař, všiml jsem si, že ke konci roku mnohé ženy, a to zvláště manželky vojáků, kteří byli odveleni daleko mimo domov, navštěvovaly lékárnu a chtěli sedativa.
|
Typ článku: Články

Jedna žena, zdravotní sestra, měla však na tváři vždy úsměv a doslova kypěla spokojeností. Vzhledem k tomu, že to bylo dost neobvyklé, zeptal jsem se jí, jak si dokáže udržovat tak dobrou náladu, když všichni lidé okolo jsou nervózní a v depresích. Tady je její odpověď:

„Lidé často pomlouvají druhé a vykládají si negativní historky o tom, co se děje na základně. Když někdo přijde ke mně domů, pozvu ho, aby se posadil, a pokračuji v práci, přičemž naslouchám jeho povídání. Když však lidé začnou mluvit o tom, kdo má jaký problém, čí děti se dostaly do těžkostí anebo koho žena či muž jsou nevěrní, zastavím je a řeknu: ,Mám dost svých vlastních problémů, nechci ještě slyšet o problémech druhých lidí. Chcete-li mluvit o pozitivních věcech, můžete zůstat, chcete-li mluvit o negativních věcech, budete muset odejít.'"

„Jak byste asi očekával," usmála se, „nemám mnoho dobrých přátel, ale ti přátelé, které mám, jsou opravdu pozitivní."

„Druhá věc, kterou dělám, je, že se snažím udržet si mysl svěží a čilou. Když čtu v novinách nebo v časopise něco, čemu nerozumím, hned běžím do knihovny a požádám knihovnici, jestli by mi nepomohla najít knihu, které bych mohla rozumět a která by mi pomohla problém pochopit, tak mám neustále mysl naplněnou novými informacemi a pozitivními myšlenkami. Proto nepotřebuji užívat léky, abych se cítila spokojeně."

Dvě věci, které vám pomohou být dobrého ducha:

1. Vyhýbejte se negativním vlivům - a to od kohokoliv.

2. Nenechejte svoji mysl zahálet.

Apoštol Pavel říká totéž. Tajemství úspěšného života neleží ani tak v tom, co děláme, ale v tom, co necháme vstoupit do své mysli.

Počet přečtení: 3360
Datum: 3. 3. 2012