Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Chaos na pochodu

Onkologická onemocnění dnes postihují každého třetího člověka. Každá osmá žena může očekávat, že onemocní rakovinou prsu. Jeden ze šesti mužů starších sedmdesáti let onemocní rakovinou prostaty. Rakovina je druhou nejčastější příčinou úmrtí - a nejobávanější ze všech nemocí.
Rubrika: Rakovina
|
Typ článku: Články

Navzdory těmto faktům existuje více než naděje, existuje účinná pomoc! Nikdy dříve nebylo známo tolik informací o tom, jak této plíživé pohromě porozumět, jak jí předejít, léčit a dostat pod kontrolu. V minulosti byla rakovina nejobávanější nemocí, dnes jí mnohem lépe rozumíme a víme, jak nad ní zvítězit. V tomto článku se dozvíte o několika nových cestách, jak toho dosáhnout.

Příčiny rakoviny

Rakovina je způsobována viry, silnými chemikáliemi, nebezpečně vysokou úrovní radiace anebo hladiny hormonů, které napomáhají jejímu nekontrolovatelnému růstu. Vzhledem k tomu, že problematika rakoviny je dnes velmi dobře prozkoumána, nejistota se zmenšuje. Nyní například víme, jakým způsobem benzopyrén, což je chemická látka nacházející se v tabákovém kouři (tzn. ohrožení i pasivních kuřáků), vykrádá elektron přímo z DNA a tak ničí její integritu. To znamená, že rakovinný gen, zvaný onkogen, může být vyprodukován mutací a začít permanentně působit. Tak může dojít k mechanismu divokého množení buněk v plicích - který zabíjí více žen i mužů než jakýkoliv jiný druh rakoviny.

Čtyři roky vs. tři dny!

Válka v Iráku přinesla smrt asi 3 000 Američanů za čtyři roky. V samotných Spojených státech zabije tabák více lidí za pouhé tři dny! Tabák má na svědomí asi devadesát procent rakoviny plic a až třetinu všech úmrtí na rakovinu. Když sečtete všechny rakve, na nichž by mohlo být napsáno, že „tabák sehrál významnou úlohu", jedná se o velmi významné číslo. Nejedná se pouze o rakovinu plic; více než osmdesát rakovinotvorných látek v tabáku napomáhá rakovinnému bujení v celém těle! Tabák hraje roli v rakovině plic, prsu, prostaty, tlustého střeva, hlavy a šíje, ledvin, močového měchýře a slinivky. Brokovnicové účinky smrtonosných látek nezpůsobují jen rakovinu, ale také infarkt, rozedmu plic a další onemocnění cév a dýchacích cest. Konečným výsledkem je, že tabák zabíjí každého pátého Američana.

Z populárních médií většinou nezjistíte, že dokonce i po chirurgickém odstranění nádoru na plicích, umírá 80 procent pacientů do 18 měsíců - pokud byl nádor velikosti golfového míčku. To je příliš velká velikost! Máme i nějaké dobré zprávy? Je jich celá řada. Třicet procent rakoviny je způsobeno tabákem - tomu dnes rozumíme, dokážeme tomu předejít a zvítězit. Jak? Nikdy nezačněte kouřit! A pokud snad již kouříte, okamžitě přestaňte - dříve než kouření zastaví vás.

Rakovina je systém

Chceme-li ilustrovat, jak rakovina působí, použijme za příklad rakovinu prsu, která je komplexním onemocněním o mnoha faktorech. Funkcí normálního prsu je krmit a živit novou lidskou bytost. Rakovinné buňky žijí, aby tento orgán zničily. Jak jen je to možné, okamžitě se šíří metastázami do lymfatických uzlin, hrudníku a jater, což má za následek znetvoření, bolest a smrt. Jedná se o systém nelítostného růstu, fyzické bolesti, destrukce a smrti. Rakovina je biologickým hříchem - dramatickým modelem mutací a selektivního přežívání. Normální buňky hrají férovou hru. Rakovinné buňky usilují o vaši smrt, nikoliv o zachování života.

Jak k tomu dochází?

Normální lidské tělo se řídí zákony pořádku. Jak říká Bible: „Aby v těle nedošlo k roztržce." (1. Korintským 12,25) Zdravé tělo sestává z mnoha údů, ty se všechny sdružují za jedním účelem - žijí, aby sloužily a vzdávaly čest jedny druhým. Normální imunitní buňky obětují dokonce i samy sebe, aby tělo mohlo žít. Rakovinné buňky však žijí a rostou jen pro sebe, množí se ve vzpurné a agresivní válce, jejímž cílem je vaše zničení. Každá z našich normálních buněk má asi 30 000 normálních genů, které jsou jednotkami DNA, srolovanými jako plány do velké tuby zvané nukleus. K rakovině dochází, pokud dojde po dlouhé a zuřivé válce ke zničení plánů pro určitý orgán. Zfušované rakovinné plány tvarují nové buňky takovým způsobem, že dávají minimum, ale kradou maximum - to vše v zoufalé anarchii vůči normálním životním zákonům. Co dalšího hraje roli?

Rakovina je evoluce v akci!

Evoluce má být systémem, který se prostřednictvím mutací a selekce sám dovádí k dokonalosti - výsledkem je přežívání nového a lepšího na úkor starého a horšího. Podle této teorie je chůze pokročilejší než plazení a let pokročilejší než chůze - dokud nemáte, když se dostanete na vrchol Mt. Darwinu, evolucionisty samotné! Rakovina je posledním modelem evoluce. Mutace vévodí dnům. A přežití je naprogramováno - panuj anebo zemři!

Linie rakovinných buněk jsou samonosné. Mnohonásobně se množí. Namísto toho, aby docházelo k sebezdokonalování, však ve skutečnosti dochází k sebedestrukci. Zabijí hostitele - a tak zničí i samy sebe. Během svého života mají tyto zdivočelé buňky jediný cíl - brát, brát, brát! Mezitím se zrodí množství dalších rakovinných buněk, které jsou onkogeny naprogramovány k braní a kradení. Tento rakovinný systém je tak nespoutaný, že i když pacient drží úplný půst, rakovinné buňky se dále množí a rostou vykrádáním aminokyselin, vitamínů a minerálů ze sousedních buněk. Výsledek? Rakovinné buňky prosperují (přežití nejsilnějších), zatímco normální buňky a tkáně se zmenšují a orgány onemocní - až dojde k jejich zničení. Rakovina je tak systematickým chaosem na pochodu!

Z časopisu Journal of Health and Healing

Počet přečtení: 2843
Datum: 1. 7. 2014