Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Dokáží pozitivní pocity posílit imunitní systém?

Poslední studie naznačují, že vyrovnaný emocionální život a pozitivní postoj k životu jsou pro dobré zdraví stejně důležité jako racionální výživa, pravidelný pohyb, abstinence od alkoholu, tabáku a jiných drog.
|
Typ článku: Rady lékaře

Pozitivní pocity a rozumné životní návyky dokáží stimulovat produkci endorfinů. Tyto chemické látky produkované mozkem navozují pocity pohody a navíc podporují imunitní systém. Endorfiny vám umožní cítit se dobře a navíc vás také léčí.

Je rozumné využít všechny dostupné přirozené léčebné prostředky. Přestat kouřit, zhubnout, více se pohybovat, dát prostor pozitivním pocitům a myšlenkám, případně pravidelně užívat potřebné léky – to všechno jsou důležité věci na cestě ke zdraví.

Důležitost radosti a pozitivního naladění pro život zdůrazňoval před dávnými věky již král Šalomoun: „Radostné srdce hojí rány, kdežto ubitý duch vysušuje kosti.“ (Přísloví 17,22) V podobném duchu píše i apoštol Pavel: „Přemýšlejte o všem, co je pravdivé, čestné, spravedlivé, čisté, cokoliv je hodné lásky, co má dobrou pověst, co se považuje za ctnost a co sklízí pochvalu.“ (Filipským 4,8)

Dr. Hans Diehl, M.P.H., zakladatel programu CHIP, odborník na zdravou výživu a životosprávu

Počet přečtení: 2962
Datum: 10. 11. 2009