Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Hrozí i nám otrava arzénem?

Arzén má dlouhou minulost a „proslavilo“ ho především používání ke kriminálním činům. Otrava arzénem dnes hrozí ve farmaceutickém průmyslu a v zemědělství, při zpracování rudy, výrobě skla a v kožedělném průmyslu. Hromadné otravy arzénem jsou způsobeny jeho náhodným přimícháním do potravin.
Rubrika: Různé
|

Dlouhodobá otrava arzénem způsobuje vícero neurologických příznaků: únavu, netečnost, malátnost, slabost, stupňující se úzkost, emocionální nestabilitu, nespavost, depresi, případně paranoidní myšlení, stupňující se poruchy úsudku či zanedbávání péče o sebe samého. Dalšími příznaky jsou průjem a návaly horka.

Dlouhodobá intoxikace arzénem může pocházet z kontaminované pitné vody a přispívá ke vzniku rakoviny kůže, plic, prostaty a močového měchýře. Dává se také do souvislosti se vznikem anémie, cukrovky a onemocnění srdce. Zda vaše pitná voda obsahuje arzén nebo jiné škodlivé složky, můžete zjistit na hygienické stanici v místě vašeho bydliště. Arzén může odstranit filtrační systém, jako je osmóza, destilace a anionové výměnné filtry.

Ukázka z knihy dr. Neila Nedleyho „Život bez deprese“, kterou lze objednat na adrese www.a-o.cz.

Počet přečtení: 5131
Datum: 8. 2. 2009