Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Odkud vlastně vítr vane

Když se Jim a Karen před jednadvaceti lety brali, byli panic a panna. Podobně jako mnoho jiných mladých párů měli o sexu dosti bláhové představy.
Rubrika: Sex
|
Typ článku: Články

Jejich sexuální život po líbánkách by se dal vyjádřit slovy „zásah, nebo vedle“. Sexuální život začali zvládat až asi tak po patnácti letech manželství.

Co se tedy vlastně dělo? Jim neustále hledal „kouzelnou kulku“. Někdy měl dojem, že ji nalezl, což bylo ještě horší. Stále zkoušel něco nového – nový způsob, jak Karen obejmout a jak se s ní mazlit – zkoušel i nové doteky na intimních místech, a když Karen slastně vzdechla, usoudil: Aha, tak takhle tedy, toto v ní probudí sexuální vášeň.

Karen se sice nový dotek líbil, nicméně naučila se své slastné vzdechy omezovat, protože jakmile Jim zaslechl sladký vzdech, pokoušel se dělat přesně totéž při každém následujícím milování – třeba padesátkrát nebo i stokrát. Karen nechápala, proč musí stokrát mlčet, aby překonala účinek jediného vzdechu. Jim byl prostě takový. Byl tak předvídatelný, že to, co jí kdysi rozehřálo více než srpnový den, z ní nyní dělalo ledovec. Jim byl frustrován. Myslel si (ovšem nikdy to neřekl nahlas): Vím, že to dělám správně. Posledně to fungovalo! Proč to nefunguje dnes? Asi to nedělám dostatečně jemně (nebo dostatečně rychle, případně můžete zkusit dosadit jinou variaci).

Když jsem se s Jimem sešel poprvé, dal jsem mu jednoduchý úkol. Řekl jsem mu: „Jime, teď jděte domů a dobře si prohlédněte šatní skříň své manželky a pak tu svou. Pak mi povíte, jakých rozdílů jste si všiml.“ – „Na to nemusím chodit domů, pane doktore,“ řekl. „Obsah našich skříní znám zpaměti.“

„Tak dobrá. Jaký vidíte rozdíl, když se podíváte na boty'?“ – „Manželka má padesát párů a já mám tři.“ – „Zkusím hádat: Máte boty do společnosti, pak pár sportovních bot a konečně boty na práci na zahradě.“ – „Přesně tak.“ – „Kdybyste spočítal její oblečení a své obleky, k jakému výsledku byste dospěl?“ – „Pokud jde o manželčiny šaty, potřeboval bych kalkulačku. Své obleky bych spočítal na prstech.“ – „Co z toho můžete odvodit?“ – „Že si manželka ráda kupuje šaty?“ – „To asi také, ale co to znamená ve vztahu k sexu?“ – „Manželka nemá oblečení, které by vypadalo zvlášť sexy; pokud narážíte na tohle.“

Bylo zřejmé, že důvtipnost nepatří k Jimovým nejsilnějším stránkám; proto jsem se rozhodl, že půjdu přímo k věci. „Jime, snažím se vás upozornit na skutečnost, že vaše žena má větší zálibu v pestrosti než vy. Nechce nosit tytéž šaty v pondělí, ve středu i v pátek. Patrně asi nechce nosit stejné šaty ani každé druhé pondělí. Touží po pestrosti.

Víte, my muži někdy přistupujeme k sexu jako k příručce o kopané. Víme, co uděláme, jak to uděláme a kde asi skončíme. Jenže takový přístup začne naše manželky brzy nudit. Ženy dokáží předvídat naše pohyby a odhadnout s přesností deseti vteřin, kdy se přesuneme shora dolů. Vaše žena touží po něčem víc.“

Viděl jsem, že Jimovi začíná svítat. To, co jsem říkal, mu dávalo smysl. „Povíme si, v čem je váš úkol, Jime,“ pokračoval jsem. „Vaše manželka, pokud jde o sex, nebude v úterý večer stejná žena, jako byla v sobotu dopoledne. Jeden večer třeba touží po dobrodružství nebo po nějaké ‚rychlovce‘. Touží po tom, abyste ji ‚překvapil‘. Jindy – třeba někdy ráno – jí bude vyhovovat pomalý sex. Chce, abyste ji přesvědčil, že po něm vlastně touží. Na vás je, abyste zjistil, odkud v ten který den vlastně vítr vane.“

Více ani nebylo potřeba. Nemusel jsem Jimovi doporučovat nějakou „sexuální náhražku“ (to bych ostatně ani nikdy neudělal). Nemusel si pouštět instruktážní videa. Nemusel si za stovky dolarů pořizovat „erotické pomůcky“. Jim si uvědomil, že – jak jsem psal v jiné knize – sex začíná v kuchyni. Sex je celodenní záležitostí. Jim si navykl na nový způsob myšlení a podle Karen je teď v ložnici virtuosem.

Uplynulo sedm let. Sex nyní prostupuje prakticky vše, co Jim a Karen dělají. Pokud jste to nezažili, nevěřili byste, jak úžasným manželským „pojivem“ může dobrý sex být.

Před třemi lety byl Jim v pasti. Měl práci, kterou nenáviděl. Jeho šéf se rozhodl stát se nejnenáviděnějším člověkem na východ od Mississippi. Pokud je vám mezi čtyřiceti a padesáti lety; patří pocit, že jste v pasti, k těm nejhorším. Jim se s vypětím všech sil ráno přinutil odejít do kanceláře. Měli však dvojčata na druhém stupni (a brzy pro ně nastal čas přejít na střední školu) a dvě malé děti, které právě začaly chodit do školy; proto Jim neměl moc na výběr. Na riskantní změnu zaměstnání nebyla vhodná doba.

Jednou v pátek dostal Jim od Karen e-mail. Byla to první zpráva, kterou četl, když ráno v kanceláři zapnul počítač:

Úžasná novinka! Menší děti budou dnes večer u babičky a starší chlapci jedou na výlet s mládeží. Na osmou jsem objednala stůl v Palazzi (Jimově oblíbené restauraci). Pokud se domů vrátíš kolem šesté, budeme mít asi tak hodinu a půl na předkrm. Chci si ho užít. A mimochodem, když se podíváš do aktovky, najdeš tam fotku. Ber to jako „menu“ pro ten předkrm. Už se těším, až tě uvidím. Tvá Karen.

Víte, co si asi Jim říkal, když si tento e-mail přečetl? Nezapomínejte, že byl v ubíjejícím zaměstnání. Finanční tlak narůstal. Jimův šéf byl šílenec, který denně dělal Jimoví z života peklo. Přesto si Jim po přečtení e-mailu říkal: „Jsem nejšťastnější muž na světě.“

Úžasný sex je povznášející prožitek. Manžela a manželku může spojit způsobem, jemuž se nic nevyrovná. Víte-li, že manželce na vás opravdu záleží, víte-li, že manžel po vašem těle touží více než po čemkoli jiném, pak to znamená obrovské a mnohostranné potvrzení jak pro muže, tak pro ženu.

Mimochodem, z tohoto e-mailu měly užitek i děti. Když si Jim a Karen konečně vyzvedli děti od babičky, nemohl se jich Jim dočkat. Byl sexuálně uspokojený a mohl se plně soustředit na vztah s dětmi. Poslouchal, co ten den prožily; a pak je uložil do postele. Nemylte se – děti si toho večera všimly, jak se Jim a Karen mají rádi. To v nich vyvolalo pocity bezpečí a štěstí. Říkaly si, jsme v té nejlepší rodině, v jaké můžeme být.

Sexuálního uspokojení však Jim a Karen nedosáhli ze dne na den. Jakmile jej ale dosáhli, jejich domov se proměnil. Nepochybuji, že Jim by byl ochoten za Karen zemřít. Rozhodně by se dvakrát nerozmýšlel. Není nic, co by pro ni neudělal.

Z knihy Kevina Lemana Harmonie v manželství. Vydalo nakladatelství Návrat domů.

Počet přečtení: 3005
Datum: 2. 4. 2015