Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Pokud je dobré zdraví přirozeným stavem, proč je nemoc v naší společnosti tak častým jevem?

Lidé jsou stvořeni pro zdraví a pro aktivní život. Je však zřejmé, že většina z nás, žijících v moderních a hospodářsky rozvinutých zemích, tohoto ideálu nedosahuje. Trpíme častou únavou a nadváhou a na řadu zdravotních problémů užíváme celou řadu prášků.
Rubrika: Mýty a omyly
|
Typ článku: Poradna výživy

Člověk by se měl dožívat podle výpočtů asi pětaosmdesáti let a každá dekáda jeho života by měla být naplněna aktivitou, a to za neustávající schopnosti dobře vidět, slyšet, chutnat, pohybovat se a myslet. Ve skutečnosti však lidé žijící v bohatých západních zemích postupně degenerují, jak se blíží k předčasné smrti.

Odborníci přišli na to, že prakticky všechny nemoci nějak souvisejí s podmínkami, ve kterých žijeme. Náš nejdůležitější a nejtěsnější kontakt s okolním prostředím se děje přijímáním potravy. Každý den spolykáme od půl do dvou a půl kilogramu potravy. Ta se nakonec přemění na nezbytné živiny, které se dostávají do našeho krevního řečiště, aby posléze přispěly k výstavbě tkání. O pravdivosti rčení „jsi to, co jíš", které zdůrazňuje primární důležitost stravy pro zdraví, se nedá pochybovat.

S využitím informací z knihy dr. Johna McDougalla „McDougallův plán". Vydala Společnost Prameny zdraví a OS Maranatha.

Počet přečtení: 2817
Datum: 16. 2. 2011