Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Učitelé proti bacilům

Přichází sezóna chřipkových epidemií a usmrkaných nosů. S kým by mělo být lepší se poradit než s učiteli, kteří se museli naučit, jak odolávat ve školách rychle se šířícím infekcím?
|
Typ článku: Články

Mnozí z učitelů si vybudovali imunitu, kterou jim můžeme jen závidět. Nemají totiž čas na to, aby byli nemocní. Zde je několik tripů a dobře míněných rad od školních tabulí a lavic:

Používejte dezinfekční prostředky

Bacily mohou být sice všude, to ale neznamená, že nemá smysl starat se o čistotu našich domovů. Učitel Alfred Cavagnaro doporučuje: „Kdykoliv je to možné, použijte dezinfekční prostředek!“

Soustřeďte se na povrchy, kterých se mnohokrát za den dotýkáme – kliky od dveří, klávesnici, vypínače a stolní plochy. Některé hračky se dají vyprat v pračce, jiné dezinfikovat. To je zvlášť důležité, když onemocní některý člen rodiny.

Umývejte si ruce

Možná se to zdá být jasné, ale řada učitelů přikládá právě tomuto opatření klíčovou důležitost. Jennifer Littleová, která učí již čtyřicet let a byla jen málokdy nemocná, říká: „Myji si ruce tak často, jak to jen jde, a nikdy se nedotýkám své tváře, pokud jsem si předtím neumyla ruce.“ Ruce bychom si měli mýt zvláště poté, co jsme se vysmrkali, podobně jako před a po jídle.

Posilněte svoji imunitu

Udržování zdraví neznamená jen vyhýbat se bacilům, jde také o to, abychom byli zdraví a dokázali jim odolat. Učitelé se shodnou v tom, že je to velmi důležité. Gloria Jenneyová, která učila dlouhou řadu let na střední škole, uvádí, že následující opatření pomáhají: „Snažte se omezovat stres a udržovat se ve zdraví a pohodě. Pijte hodně vody, aby vaše tělo mohlo dobře fungovat. Hodně se smějte.“

Jiní učitelé doporučují konzumaci stravy s množstvím zeleniny a vyhýbání se potravinám a nápojům, které negativně ovlivňují imunitní systém, jako je např. cukr a alkohol. Někteří užívají i vitamínové doplňky – preventivně vitamín C a zinek při prvních příznacích nachlazení.

Učte své děti dobrým zdravotním návykům

Děti v našem okolí jsou často nejlepšími šiřiteli bacilů, proto je důležité, aby se jim dostalo poučení. Podle Alfreda Cavagnaro nejde o nic více, než je naučit překládat kapesník, když se vysmrkají a nekašlat ani nekýchat do dlaně nýbrž do rukávu. Názorně to dětem předveďte a povzbuzujte je, aby si často myly ruce. Vysvětlete jim, jak kvůli bacilům můžeme onemocnět a jak se nemoc přenáší na druhé.

Nepřehánějte to

I když je důležité podniknout určitá opatření proti bacilům, je zbytečné se nadměrně stresovat. Udělejme, co je v našich silách – a nedělejme si starosti, jak to dopadne.

Sara Rowe, Vibrant Life

Počet přečtení: 3242
Datum: 24. 2. 2020