Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Zlepšete si cukrovku v lázních

Patříte mezi diabetiky? Pak se o své zdraví musíte pořádně starat. Anebo tuto starost přenechte povolanějším a vyrazte do lázní.
Rubrika: Cukrovka
|
Typ článku: Přírodní léčba

Spolehněte se na odborníky

Diabetes trápí přes 200 miliónů lidí na celém světě. V případě, že jste jedním z nich, moc dobře víte, jak tato nemoc dokáže člověku znepříjemnit život. Zdraví však máte jen jedno a měli byste o něj náležitě pečovat. A právě lázeňské léčebné pobyty vám s odbornou péčí pomohou. K dispozici budete mít celý tým profesionálů, kteří se diabetu věnují dnes a denně a ví, co na něj nejlépe zabírá.

Na co se můžete v lázních těšit

Lázeňské domy vypisují pro cukrovkáře speciální diabetologické programy, ve kterých se prolíná dlouhodobá zkušenost s léčbou cukrovky s nejnovějšími vědeckými poznatky:

  • věhlasné pitné kúry působí blahodárně na metabolismus hladiny cukru v krvi a tuku v játrech. V praxi to znamená, že budete pro zvládnutí své nemoci potřebovat méně inzulínu.
  • relaxační uhličité i perličkové koupele prokrvují, zklidňují a uvolňují sliznice, a tak dochází k lepšímu vstřebávání minerálů z léčivé vody a nastartování správné látkové výměny
  • díky magnetické rezonanci zjistíte, zda vám nehrozí syndrom diabetické nohy
  • krátkovlnná diatermie prohřeje tkáně intenzivně do hloubky, uvolní svaly a uleví od bolesti. Tyto účinky navíc přetrvávají ještě dlouhou dobu po ošetření.
  • správně sestavený jídelníček vám pomůže udržet cukrovku na uzdě
  • a v kombinaci se speciálním cvičením pro diabetiky a plaváním se můžete těšit i na úbytek hmotnosti

Vyzkoušejte například lékaři doporučovaný léčebný pobyt v Mariánských Lázních. Pozitivní efekt lázeňské léčby přetrvává u 80 % léčených pacientů při dodržování předepsaného stravování a přiměřeném pohybu až jeden rok.

Lázně „na pokladnu“

Nechte si předepsat léčebný lázeňský pobyt pro diabetiky od vašeho obvodního lékaře, diabetologa nebo internisty. Zažádat o něj můžete prakticky kdykoliv. Doporučení posoudí revizní lékař, a pokud ho schválí, máte lázeňský pobyt v kapse.

Počet přečtení: 8904
Datum: 18. 5. 2020