Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Austrálie: obrovský nárůst popularity biobedýnek

V Západní Austrálii se v poslední době staly dodávky bio ovoce a zeleniny do domácností velmi populárním podnikáním přesto, že zboží je dražší než konvenční.
Rubrika: BIO
|
Typ článku: Články

Zákazníci, kteří nemají na běžné nakupování čas a chtějí jíst bio a přírodní produkty, si objednávají bedýnky čerstvého bio ovoce a zeleniny od místních farmářů pouhým kliknutím myši.

V loňském roce utratili Australané za biopotraviny 416 milionů australských dolarů, přibližně 7,5 miliardy korun. Letos se počítá minimálně s 15procentním nárůstem spotřeby, díky zvyšujícímu se zájmu o zdraví a ochranu životního prostředí. Analytici předpokládají, že biopotraviny budou v Austrálii velmi růstovým odvětvím, zejména díky zvyšujícím se disponibilním příjmům a většímu povědomí o nutnosti udržitelnosti životního prostředí.
Brendan Morrow, která vlastní společnost Organic Collective v Hamilton Hill, říká, že z malého „bioklubu" před 10 lety vyrostl velký podnik, který každý týden rozváží biobedýnky na přibližně 400 adres.

Rozvoz bedýnek přímo k zákazníkům je velmi populární u těch, kteří preferují maximální pohodlí. Pro farmáře nabízí výhodu přímého propojení se svými zákazníky a budování dlouhodobého vztahu bez nutnosti spoléhat se na prostředníky.

Biobedýnky v Čechách

Jedním ze subjektů, které biobedýnky, složené ze zeleniny z vlastní ekofarmy a od ostatních tuzemských ekofarmám, nabízejí v Čechách, je pražská firma Country Life.

Biobedýnka stojí 250 Kč a zákazník si ji může vyzvednout buď ve vzorkové prodejně Country Life v Nenačovicích (každou středu) nebo v prodejně Country Life v Dejvicích, Čs. Armády 30 (každý čtvrtek). Je třeba ji objednat e-mailem nebo telefonicky na daných prodejnách minimálně tři pracovní dny předem.

Server bedynky.cz v současné době registruje v České republice asi 80 bedýnkových družstev a cca 190 odběrných míst.

Převzato ze serveru www.bio-info.cz.

Počet přečtení: 2357
Datum: 7. 8. 2014