Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Eliminační dieta představuje mocný prostředek, jak zjistit, máte-li nějakou potravinovou alergii

Pište si po několik týdnů všechno, co sníte - okamžitě po jídle. Uveďte úplně všechny ingredience (např. druh chleba, dresink atp.) V dalším sloupečku zaznamenávejte příznaky, použijte stupnici od 1 do 4.
Rubrika: Alergie
|
Typ článku: Rady lékaře

Poznamenávejte si i svoje chutě. Vypište si oblíbené potraviny a nápoje. Každé ráno se zvažte. Náhlý přírůstek na váze může naznačovat zadržení tekutin, což může být příznak citlivosti na určitou potravinu.

Pokud máte podezření na určitou potravinu, vylučte ji (a to zcela) ze stravy na dobu tří až osmi týdnů (až vymizí příznaky). Poté ji znovu zařaďte (ve velkém množství) do jídelníčku a sledujte, zda se příznaky vrátí. Každé tři dny můžete přidat jednu další potravinu.

Někteří lidé mají tolik alergií, že je obtížné je vystopovat. Takový člověk se musí nejprve postit jen o vodě - asi čtyři až šest dní. Poté zařadí pouze jednu potravinu denně a sleduje, zda se neobjeví příznaky. Po třech dnech může přidat další potravinu atd. Nezapomeňte, že během postu můžete cítit abstinenční příznaky - budete se tedy možná první tři dny postu cítit ještě hůře.

Podle knihy „Food Alergies Made Simple". Autoři: Phylis Austin, dr. Agatha & dr. Calvin Thrash.

Počet přečtení: 4284
Datum: 24. 4. 2011