Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Existuje Stvořitel?

Víte, jaký tvor je vůbec nejsložitější? Jste to vy a já. Ale odkud jsme se tu vzali? Jsme vzdálení příbuzní opic, nebo dílo moudrého Stvořitele? Pokud ano, je biblický popis stvoření vůbec reálný?
Rubrika: Víra
|
Typ článku: Články

Když si přečtete svědectví prvních kapitol Bible o tom, jak Bůh stvořil prvního muže, zjistíte, že ho nestvořil jako malé dítě. Pouhou minutu starý Adam byl dospělý muž na vrcholu sil. Podobně i první žena. Někteří křesťané se ale domnívají, že mohou nebo dokonce mají míchat Bibli s evolucí dohromady. Dělají tohle evolucionisté? Učí některý z nich o evoluci ženy z žebra? Jistěže ne!

Co ale říká Bible? „Bůh vyňal z mužova boku žebro a vybudoval z něj Evu“. Takže když se potom Adam probudil a spatřil poprvé Evu, uviděl dospělou ženu. Jak stará byla? Možná pár sekund. Pokud opravdu věříme biblické zprávě, potom bychom měli věřit tomu, že Bůh stvořil celou přírodu v plné zralosti včetně člověka.

Co na to řekneme? Dokázal by to Bůh? Bible na třech místech zmiňuje, že Ježíš Kristus je Stvořitel: V listu Koloským, Židům a v evangeliu podle Jana. Prvního člověka stvořil jako dospělého muže. Podobně i první ženu. Vše bylo v plné zralosti: stromy i plody. Když Eva ochutnala broskev, zeptala se muže. „Adame, jak dlouho trvá vypěstovat broskev? „Tři dny, Evo. Bůh totiž vše stvořil před třemi dny“. Pokud chceme opravdu věřit biblické zprávě o stvoření, potom tohle všechno musíme přijmout.

Měl Ježíš Stvořitel schopnost to vše vytvořit? Dělal Ježíš zázraky? Jan, druhá kapitola popisuje proměnu vody ve víno. Ježíš použil šest nádob s vodou, a když potom správce ochutnal, řekl, že je to to nejlahodnější víno. Ale jak vzniká dobré víno? Musí vyzrát. Jenže tohle bylo minutu staré. Všimněte si, šest nádob na vodu na svatbě a šest dnů stvořitelského týdne při stvoření světa.

Genesis První kapitola hovoří o stvoření světa v plné zralosti a Jan Druhá kapitola hovoří o stvoření vína v plné zralosti. Je to náhoda? Nemyslím si! Jak Bůh stvořil člověka?

Když se podíváte například na jeho ucho, asi vás napadne: „To je ale divná věc“. A přitom každý z nás máme hned dvě tyhle podivné věci. A co zvířata, mají také uši? Ano, ale ne všechna, a některá slyší, i když uši nemají.

My ale uši máme a uvnitř každého z nich se skrývá malý zázrak – bubínek. Jeho pohyby jsou tak jemné, že je nelze ani změřit. Někteří vědci přirovnávají výchylku bubínku vyvolanou běžnými zvuky ke vzdálenosti přibližně jedné setiny rozměru molekuly vodíku. To je ta vůbec nejmenší molekula!

Díky těmto malým a rychlým pohybům bubínku pak dokážete rozlišit mezi trumpetou a bubnem, poznáte, kdy po vás máma chce, abyste si ustlali, nebo kdy vám táta vysvětluje, že vám večer nepůjčí auto, protože jste se včera nevrátili včas. Právě díky těmto rychlým mikropohybům dokáže bubínek současně zachytit všechny možné zvuky, ty se pak přenáší do mozku, a ten je interpretuje.

Potom víte, kdy mluví máma, kdy táta nebo kdy hraje symfonický orchestr. A když nám někdo říká „miluji tě“, napadne nás vůbec, že ta krásná slova slyšíme díky vibracím menším než je atom vodíku?! No řekněte, není to zázrak! Co všechno se děje v naší hlavě!

A co oko? To je podobný zázrak! Víte, že se vědcům dosud nepodařilo napodobit funkci lidského oka? Například čočka! Který fotograf by si nepřál mít jen jedinou čočku dávající ostrý obraz na dálku i nablízko? Čočka lidského oka to dokáže, nemyslím teď samozřejmě oko, které už potřebuje brýle. Navíc oko neustále jemně vibruje – přitom obrazy, které vidíme, jsou nehybné jako skála. Jak je to možné?

Souvisí to se způsobem, jakým Bůh oko sestavil, jako dynamický komplex svalů, motorických nervů a signálových cest, kudy se do mozku přenáší změněná obrazová informace. Jsou známy pokusy, při kterých lidé nosili speciální brýle převracející obraz. Za necelé dva týdny byli schopni řídit auto, protože jejich mozek se s touto změnou dokázal vypořádat.

Na těchto příkladech můžete vidět, jak lidské tělo funguje.  Možná už teď budete nahlížet nejen na člověka, ale i na některá zvířata docela jinak. Už ne očima neosobní, náhodné a slepé evoluce, ale očima inteligentního návrháře.

Existuje Stvořitel? Myslím opravdový génius schopný navrhnout a sestavit v krátkém čase systémy a vztahy všech velikostí a typů v dokonalé symbióze? Génius, z jehož ruky vzešli všichni ti úžasní tvorové popírající evoluci?

Důkazy o jeho existenci jsme viděli a známe i jeho jméno. Je to Ten, kdo se spojil se svým umírajícím stvořením v osobě Pána Ježíše Krista. On je tím geniálním návrhářem i Stvořitelem, který má moc vše takto stvořit a který zároveň touží po trvalém vztahu s každým z nás.

Z DVD Joba Martina Neuvěřitelné zázraky přírody. Vydalo Studio Nádej a Maranatha.

Počet přečtení: 440
Datum: 4. 4. 2022