Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Nejlepší zdravotní matrace pro kvalitní spánek

Každé ráno se budíte rozlámaní a unavení? Možná máte špatnou matraci. Jestli zvažujete koupi nové, uvažujte nad investicí do zdravotní matrace. Kvalitní spánek je totiž alfou a omegou kvalitního dne.
Rubrika: Spánek
|
Typ článku: Články

Co je zdravotní matrace?

Zdravotní matrace musí splňovat materiálové a zdravotní certifikace a také musí být zařazena na seznam zdravotních pomůcek. Nepleťte si ale zdravotně nezávadnou matraci s tou zdravotní. To, že jde o zdravotně nezávadnou matraci, ještě nedokazuje, že je rovněž i matrací zdravotní. U té by měly být navíc funkce jako zónování a zdravotní potah. Nutností je i lamelový rošt, který její funkčnost dostane na maximum.

Zvolte vhodnou tvrdost

I když je jedním ze základních předpokladů matrace zónování – několik tvrdostí rozdělených do zón –, měli byste pozornost věnovat i základní tvrdosti matrace. Ta se dělí na měkkou, středně tvrdou a tvrdou. Měkkou matraci ocení zejména lidé s problémy kloubů. Středně tvrdá matrace je vhodná pro ty, kdo nejraději spí na boku. Tvrdé matrace budou zase vyhovovat lidem, kteří mají problémy se zády nebo na zádech spí nejčastěji.

Nejoblíbenější zdravotní matrace

Podívejte se na 3 nejoblíbenější zdravotní matrace podle recenzí od skutečných lidí na Heurece.

proPOSTELE PUR

Tahle zdravotní matrace vám udělá radost cenou i kvalitou. PUR pěna je jedním ze základních výrobních materiálů matrací a má skvělé fyzikální vlastnosti. Matrace proPOSTELE PUR je elastická a dokonale se přizpůsobí vašemu tělu. Spánek tak budete mít kvalitní a pohodlný. Navíc je vybavena i kvalitním prošívaným potahem, který, když je to potřeba, snadno stáhnete a vyperte. Tahle matrace se řadí mezi tvrdé a je ideální pro ty, kdo mají potíže se zády.

ECOMATRACE JUPITER

Mezi dražší zdravotní matrace patří ECOMATRACE JUPITER. Disponuje 7 zónami a technologií profiledFOAM pěny, která zajistí podporu celého těla. Matrace se díky jádru s 9 zónami ze studené pěny dokonale přizpůsobí tělu a zajistí komfortní spánek. Navíc má i hypoalergenní potah s výtažky Aloe Vera. Matrace JUPITER je oboustranná, přičemž na jedné straně převládají masážní vlastnosti a na straně druhé je matrace hladká. Patří mezi měkké matrace, takže je ideální pro seniory a pro všechny s problémy kloubů.

Eureka SIRIUS

Tato 7zónová matrace využívá nejnovější technologie DoveTail, díky které je matrace bezpečnější. Skvěle se hodí zejména pro děti a alergiky. Matrace, při jejíž výrobě nebylo použito lepidlo, má také díky buněčné struktuře a použitým materiálům perfektní větrání, což eliminuje růst bakterií. Eureka SIRIUS se řadí mezi tvrdé matrace. Na začátku si tak možná budete muset trochu zvyknout, než se vám matrace přizpůsobí. Poté ale zaručuje opravdu kvalitní spánek.

Počet přečtení: 1408
Datum: 13. 2. 2020