Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Nelegální drogy poškozují čelní lalok

Mnoho Američanů znepokojuje stále rostoucí užívání drog. Podle zveřejněných údajů se užívání nelegálních drog americkou mládeží radikálně zvýšilo. Rodiče mají strach, že jejich děti budou užívat nelegální drogy, stanou se závislými a budou trpět všemi tělesnými, duševními a společenskými důsledky.
Rubrika: Drogy
|

Obávají se také rizikového chování spojeného s užíváním drog, které může zničit a zkrátit život jejich dítěte. Funkčnost čelního laloku mozku člověka, který užil drogu, je otupena, přestože to navenek nemusí být patrné. Takové poškození vede k rizikovému chování a často způsobí dopravní nehodu, nákazu virem HIV či vyústí v kriminální činnost, která změní či ovlivní celý další život mladého člověka.

Funkci čelního laloku však nepoškozují pouze nelegální drogy. Mnozí lidé jsou zklamaní, když zaplatí za návštěvu svého lékaře a neodcházejí alespoň s jedním receptem na léky. Televizní, rozhlasové a tiskové reklamy nás bombardují zprávami o tom, že ke zlepšení kvality života potřebujeme léky. Alkohol a kofein jsou společensky akceptované drogy. Užívání nikotinu už většina společnosti odsuzuje, ale stále ho považuje za legální životní volbu, nikoliv za silně návykovou a mysl měnící drogu, kterou ve skutečnosti je.

Ukázka z knihy dr. Neila Nedleyho „Život bez deprese“, kterou lze objednat na adrese www.a-o.cz.

Počet přečtení: 4048
Datum: 23. 2. 2010