Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Tření horkou žínkou

V chladném zimním období je velmi vhodné a prospěšné tření celého těla horkou žínkou. Tření pomáhá rozproudit oběh krve a lymfy a zvyšuje tak celkovou tělesnou vitalitu. Vyzkoušejte si to sami, a to nejlépe hned ráno, když vstanete.
|
Typ článku: Články

Potřebovat budete pouze žínku, lufu nebo malý ručník. V rychlovarné konvici si ohřejte asi půl litru vody, do horké vody ponořte žínku, kterou vyždímáte (měla by být co nejteplejší). Začněte třít tělo, a to vždy jednu jeho část. Začít můžete například prsty u rukou, pokračovat směrem k ramenům, následuje krk, obličej , druhá ruka, hrudník, břicho, záda, hýždě a nohy. Průběžně žínku namáčejte do horké vody. Všechno provádějte dostatečně rychle, aby byl zahřívací efekt co nejúčinnější.

Toto každodenní ranní probuzení si můžete dopřávat po celou zimu. Lépe se vám bude vstávat do dalšího zimního dne. Pro silnější stimulační účinek můžete do vody přidat mořskou sůl.

Tření horkou žínkou pomáhá při nedostatečném krevním oběhu, nízkém krevním tlaku, při častých nechlazeních, celkové únavě a slabosti. Aktivuje bílé krvinky, používá se při prevenci i jako součást léčby celulitidy.

Podle knihy dr. A. Trashové "NEWSTART - Hydroterápia"

Počet přečtení: 3322
Datum: 5. 3. 2006