Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Vitamín E pomáhá při nemocech srdce a cév

Množství vitamínů E a C v krvi a v krevních cévách může být faktorem, který určuje, jak rychle dojde k rozvoji aterosklerózy. Mnozí lékaři používají tyto vitamíny při léčení nemocí srdce a cév. Dr. H. Schmidt z Anglie uvádí, že člověk, který jí stravu s nízkým obsahem kalorií a užívá velká množství vitamínu E je prakticky imunní proti srdečnímu onemocnění.
|
Typ článku: Články

Dr. O Connor a dr. Hodges z Anglie po třiceti letech zkušeností na poli medicíny i chirurgie dospěli k závěru, že používání alfatokoferolu při kardiovaskulárních (a ledvinových) onemocněních je jedním z největších lékařských objevů století. (Rovněž uvedli, že při léčení rané gangrény, zvláště u pacientů s cukrovkou, lze podáváním vitamínu E zachránit prsty na nohou, které by jinak musely být amputovány.)

V několika pokusech prováděných Houchinem a Mattillem dokázal vitamín E snížit potřebu kyslíku v srdečním svalu o 50 až 250 %. Tím, že brání předčasné oxidaci lipidů (tuků) v krevním řečišti, dokáže zprostředkovat tkáním větší množství kyslíku z krve. Vitamín E je znám i svoji schopností rozpouštět krevní sraženiny a bránit jejich tvorbě. Jako vasodilatátor zvyšuje rozšiřováním cév zásobení srdce krví.

Dr. Knut Haeger ze Švédska dokázal rozšířit akční rádius (vzdálenost, kterou dokázali ujít) u pacientů s intermitentní klaudikací podáváním 300 až 400 IU vitamínu E. U skupiny 95 pacientů, kteří byli fyzicky aktivní a užívali vitamín E, se nevyskytl případ amputace, zatímco mezi 104 pacienty, kteří tento vitamín neužívali, bylo nutné provést jedenáct amputací.

Vitamín E roztahuje cévy a zlepšuje krevní oběh. Zpomaluje proces stárnutí. Pomáhá předcházet vředům na nohách i angině pectoris.

Při prvních vesmírných letech ztráceli kosmonauti 20 až 30 % červených krvinek a byli proto anemičtí a unavení. Ukázalo se, že důvodem byl nedostatek vitamínu E v jejich umělé potravě. Při pozdějších letech si s sebou začali brát vitamín E a k rozpadu červených krvinek přestalo docházet.

Jeden pacient se zánětem cév, neboli Buergerovou chorobou, užíval denně 600 IU vitamínu E. Došlo k určitému zlepšení stavu. Poté zvýšil dávkování na 2 000 IU denně. V tomto okamžiku se projevila dramatická odezva u vředů a barva jeho nohou se začala vracet k normálu. Došlo k zastavení nemoci i anginy pectoris, kterou rovněž trpěl. (Jako další bonus zjistil, že může snížit dávkování léků na cukrovku, posléze je mohl dokonce zcela vysadit.) International Record of Medicine uvádí, že 17 z 18 pacientů s Buergerovou chorobou bylo vyléčeno vitamínem E.

Výzkum ukázal, že potřeba vitamínu E se může zvýšit až šestkrát, pokud člověk konzumuje velká množství nenasycených tuků.

Z knihy Gunthera B. Pauliena, Ph.D. „The Divine Philosophy and Science of Health and Healing".

Počet přečtení: 4598
Datum: 3. 4. 2012