Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Zacvičte si doma pomocí interiérového nábytku: 5 tipů, jak na to

Nebaví vás cvičení v posilovně, ale chcete se hýbat? Nejlepším řešením je cvičení doma, a to dokonce i tehdy, když nemáte žádná závaží či jiné pomůcky. Stačí, abyste si připravili některé kousky z interiérového nábytku a zacvičili si s nimi. Jak na to? Je to jednodušší a zábavnější, než se zdá.
Rubrika: Pohyb
|
Typ článku: Články

Horolezec

Horolezec, v angličtině označovaný jako mountain climbers, je oblíbeným cvikem mnoha lidí. Cvičí se velmi snadno, a to dokonce i bez příslušenství. Existuje však alternativa s židlí. Při ní buďte ale opatrní. Ujistěte se, že židle dobře drží a nebude se posouvat. Opřete ji například o zeď.

Když je židle zajištěna, můžete se pustit do předvádění cviku. Dejte se do běžné polohy na horolezce, tedy jako byste šli dělat kliky nebo prkno (plank). V tomto případě ale nohy nebudou na zemi, nýbrž ve vzduchu na židli. Následně začněte cvičit

Tip: Pokud se vám zdá, že ztrácíte rovnováhu, uděláte dobře, když si dáte pauzu. Vyhnete se těm různým úrazům a komplikacím.

Cvik na nohy na židli

V tomhle případě vám pomůže znovu židle, popřípadě sedačka. V takových situacích však cvičte bez bot, abyste si ji nezašpinili.

Výšlap je lehký. Nábytek si zajistěte, aby se neposouval. Dalším krokem je samotný cvik. Postavte se zpříma před židli. Jednu nohu zvedněte tak vysoko, abyste se prsty dotkli sedadla. Následně nohu rychle vyměňte. Čím rychleji budete tenhle cvik dělat, tím lepší výsledky získáte.

Kliky na sedačce

Kliky na sedačce jsou velmi podobné jako horolezci na židli. Dejte se do základní polohy s tím rozdílem, že nohy dáte na nábytek. Ruce jsou však na zemi. V takové poloze je cvik komplikovanější, ale lépe si díky němu procvičíte jednotlivé svaly.

Tip: Namísto sedačky můžete využít i židli, která se ale při cvičení může pohybovat. Je proto dobré, když ji něčím zatížíte nebo ji o něco opřete. Ujistěte se, že při cvičení nedojde k úrazu.

Cviky na ruce se stolem

Chtěli byste si procvičit ruce? Vyzkoušejte cvik, který lze provádět pomocí stolu. Jeho název v angličtině je dips. Klasické provedení vypadá tak, že si sednete na zem. Nohy mírně pokrčíte a ruce dáte za sebe. Dlaně jsou položeny na zemi a jsou otočeny směrem k vám. Zvedněte se a začněte cvičit. Cvik předvádíte tak, že se pohybujete směrem nahoru a dolů, aniž byste se zadkem dotkli země.

Tento cvik je skvělý z několika důvodů. Hlavním je, že posiluje ruce, nohy a trochu i záda. Jeho těžší verze je v kombinaci s fitness strojem nebo se stolem. V takovém případě se dlaněmi opřete o hranu stolu. Nohy natáhnete a o zem se opřete patami. Technika zůstává stejná. Se zadkem jedete pomalu dolů, přičemž ruce ohýbáte v lokti

Bulharské dřepy

Na bulharské dřepy můžete využít stůl, sedačku a židli. Ruce mějte prázdné nebo do nich vezměte závaží. Je to jen na vás. Postavte se zády pár metrů od vámi vybraného nábytku. Jednu nohu natáhněte za sebe a špičkou chodidla se opřete o sedadlo židle či sedačky.

Následně začněte cvik předvádět. Kolena mírně ohýbejte a posouvejte se směrem dolů jako byste šli dělat klasické dřepy. Pamatujte, koleno přední nohy nesmí přejet za špičku vaší boty.

Tip: I při cvičení doma nezapomínejte na sportovní oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně a flexibilně. Pro pány postačí šortky a tričko pro dámy legíny a sportovní top.

Nezapomeňte na regeneraci

Cvičení s nábytkem je náročné. Když skončíte, nezapomeňte se vydýchat a dobře se protáhnout. Výborně vám pomůže například pěnový masážní válec, který uvolní svaly nebo horká sprcha. Během týdne si dejte alespoň jeden den volno a naberte potřebnou energii.

Počet přečtení: 712
Datum: 25. 2. 2022