Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Cítíte se často unaveni? Klimatizace může pomoci!

Ospalost, bolesti hlavy, unavené oči, problémy s dýcháním… to je jen zlomek toho, co nás může trápit v místnosti se špatnou kvalitou vzduchu. Přečtěte si, jak se těchto problémů zbavit.
Rubrika: Vzduch
|
Typ článku: Články

Ideální teplota a vlhkost v interiéru

Teplota a vlhkost přímo ovlivňují to, jak se právě cítíme. Příkladem mohou být horké letní dny, kdy jsme skoro všichni unavenější. Aby ne – naše tělo funguje optimálně při interiérové teplotě 20-21°C, v noci dokonce ještě při nižších teplotě kolem 19 °C. Na vyrovnávání vyšších nebo nižších teplot musí vynaložit energii.

Optimální vlhkost v bytě či domě se pohybuje kolem 40-60 %. Jakmile klesne pod tyto hodnoty – především v ložnici a místnostech, kde chceme pracovat – opět se můžeme cítit unaveněji. Prvním projevem bývá vysychání sliznic – pálení v očích nebo krku, alergikům a astmatikům se může hůře dýchat. Vyšší vlhkost zase nahrává růstu škodlivých plísní a množení škodlivých mikroorganismů.

Pozor na nebezpečné OH radikály

Také volné kyslíkové radikály naše tělo zatěžují. Můžeme pociťovat dýchací potíže, bolest hlavy nebo nevolnost. Odborníci je navíc označují jako příčinu řady problémů od předčasného stárnutí až po rakovinu. Do prostředí se dostávají vlivem výfukových plynů nebo silného slunečního záření. Podaří-li se vám, například za pomoci moderní klimatizace, tyto volné radikály omezit, budete dýchat čistší a zdravější vzduch.

„Únavné“ alergeny

I když třeba netrpíte alergií, neznamená to, že vás prach, pyl nebo roztoči neovlivňují. Řada z nás se s jejich působením vyrovnává bezpříznakově, tzv. asymptomaticky. Ale i to může tělo vyčerpávat. Kromě běžného úklidu si můžete pomoci různými ionizátory, čističkami vzduchu či právě klimatizací s účinnou filtrací.

Řešení nabízejí moderní klimatizace

Klimatizace byly dlouho vnímány jen jako nástroj k úpravě teploty vzduchu. Zodpovědné firmy – například Samsung – je ale vyrábějí s ohledem na životní prostředí, úsporu energií a především zdraví. Díky technologii Virus Doctor klimatizace Samsung zbavují ovzduší biologického znečištění volnými radikály, alergeny a řadou druhů virů (včetně chřipkového) i bakterií. Navíc vytváří uvolňující ionty kyslíku pro osvěžení vzduchu.

Vyhněte se dnes tolik diskutovanému syndromu nemocných budov a zamyslete se, co můžete udělat pro zdravé vnitřní prostředí doma i v práci.

Počet přečtení: 3001
Datum: 17. 7. 2020