Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Elektrokolo a jeho vliv na vaše zdraví

Elektrokola jsou s námi již řadu let a prakticky každý již na nějakém jel nebo alespoň má v povědomí, jak elektrokolo funguje nebo vypadá. Je to tedy produkt, který se na trhu osvědčil a již jej mnoho lidí vnímá jako prospěšný výrobek.
Rubrika: Pohyb
|
Typ článku: Články

V jeho začátcích to ale tak nebylo. U prvních elektrokol, které lidé začali využívat před řadou let, se na jejich uživatele dívalo jako na líné, tedy pokud jim nebylo alespoň 80 let. Až postupem času se prvotní odpor vůči elektrokolům prolomil a nyní již většina lidí nepochybuje o prospěšnosti elektrokol, a to nejenom pro naše zdraví.

Celoodpružené elektrokolo

Jedním z prvních přínosů elektrokol na zdraví je určitě odpružení u celoodpruženého elektrokola. Tento benefit je jasný každému i těm, co elektrokolo nemají. Tento typ elektrokola je velmi prospěšný lidem, kteří mají problémy se zády, protože zadní tlumič dokáže snadno „vyžehlit“ projetí jakoukoli nerovností a tím zádům velmi ulevit.

Vliv jízdy na elektrokole na fyzickou kondici

Největším benefitem elektrokola je bezpochyby pomoc v udržení fyzické kondice. Toto platí jak pro starší generaci, tak i pro mladé jezdce. Při správném nastavení výpomoci elektrického pohonu vám elektrokolo pomůže při jízdě dosáhnout optimální tepové frekvence, což je velmi prospěšné tělu z hlediska budování fyzické kondice.

Případy, kdy na klasickém kole jezdec sotva vyjede kopec a nahoře má vysoký tep, rozhodně zdraví neprospívají. S elektrokolem pak v průměru uživatelé jezdí častěji a na delší trasy, takže tělu dopřávají rozhodně více pohybu.

Dalším benefitem pohonu je menší zátěž na vaše klouby. Díky podpoře motoru nemusíte vyvinout tak velký tlak do pedálů, abyste vyjeli i náročnější kopce, takže elektrokolo výrazně právě kloubům a pohybovému aparátu. Elektrokolo je nyní často doporučováno i jako prostředek pro rehabilitaci.

Psychická kondice

Samotným pohybem se do těla uvolňují hormony, které zlepšují naší duševní pohodu a zvyšují pocit spokojenosti. Stejně dobře na vaši mysl působí i to, když se s elektrokolem podíváte do odlehlé přírody a v místech, kde je krásně čerstvý vzduch, určitě získáte také blažený pocit klidu a uspokojení.

Snadné hubnutí

Mnoho lidí hledá způsoby, jak snížit svoji váhu jak kvůli zdraví, tak kvůli pocitu sebevědomí. Jinak než pohybem, to však jde velice těžko. Pokud je toto váš případ, je pro vás elektrokolo ideální společník. Nejenže s elektrokolem můžete vyjet prakticky kdykoliv a kdekoliv, ale jízda na něm je opravdu jednoduchá a míst kam vyrazit nespočet.

Díky elektrickému pohonu si pak můžete snadno regulovat úroveň výpomoci a díky tomu si můžete snadno hlídat správnou tepovou frekvenci pro hubnutí. Některá elektrokola dokonce umí komunikovat např. s hrudním pásem nebo fitness náramkem a tím pádem vám umožňují na displeji vaši tepovou frekvenci snadno hlídat.

Počet přečtení: 911
Datum: 5. 4. 2022