Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Jak si vybudovat domácí fitness

Máte to do posilovny daleko, neradi cvičíte v přeplněných centrech nebo jen máte zásobu výmluv, proč posilování odkládat? Vybudujte si vlastní fitko doma. Ušetříte za permanentku a trenažér budete mít jen pro sebe.
Rubrika: Pohyb
|
Typ článku: Články

Kde doma cvičit

Ideální variantou je vyčlenit si na posilování jednu místnost. Pokud to však není ve vašich možnostech, nezoufejte. Cvičit můžete i v ložnici nebo v obývacím pokoji. Důležité je, aby místnost byla dobře větraná a měli jste v ní dostatek prostoru.

Investujte do vybavení

Pořádný cvičící stroj, který vám vydrží léta, něco stojí. Pokud to s cvičením myslíte opravdu vážně, může vám se zařízením domácí posilovny pomoci půjčka. Chcete si dát pořádně do těla? Pak doma oceníte multifunkční posilovací věž. Nabízí několik desítek cviků na všechny části těla. Na relativně malém prostoru tak s tímto strojem získáte téměř plnohodnotné fitko. Na domácí posilování jsou ale vhodné také běžecké pásy, rotopedy, posilovací lavice nebo veslovací trenažéry. Do domácí posilovny ze začátku investujte tolik, kolik ušetříte za roční permanentku ve fitness centru.

Když máte malý byt

Žijete v bytě a na samostatnou posilovnu nemáte místo? Nevěšte hlavu, jde to i v garsonce. Vytvořte si posilovací koutek. Nezabere příliš místa a pohodlně si tu zacvičíte jógu, pilates nebo si zaposilujete s vlastní váhou. Ke skromnému a prostorově nenáročnému cvičení si bohatě vystačíte s pár pomocníky. Neobejdete se bez kvalitní podložky, odporové gumy a alespoň jednoho páru činek. Po tréninku všechny tyhle pomůcky jednoduše uklidíte do skříně.

Klíčem k úspěchu je vytrvalost

Ať už chcete zpevnit postavu nebo nabrat svalovou hmotu, nenechte se odradit, když vaše snažení nebude za pár týdnů stále vidět. Důležité je vytrvat. Výsledky na sebe někdy zkrátka nechají dlouho čekat. Pokud vás nadšení opouští, zkuste si stáhnout fitness aplikaci, která vás bude motivovat. Během cvičení vás nakopne k lepším výkonům, na konci vás pochválí a své úspěchy zde můžete sdílet i s dalšími uživateli.

Počet přečtení: 1056
Datum: 7. 4. 2020