Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Obyčejná voda může zachránit lidský život

Výsledky studie adventistické univerzity Loma Linda ukazují na fakt, že čím méně člověk pije, tím více jeho krev houstne, což zvyšuje riziko srdečního infarktu či mozkové příhody. Výzkumu kalifornské univerzity se zúčastnilo více než 20 000 členů Církve adventistů starších 37 let, žijících v Kalifornii. Při pravidelném pití pěti a více sklenic vody denně se riziko srdečního infarktu u žen snížilo o 41%, u mužů dokonce o 62%.
Rubrika: Srdce a cévy
|
Typ článku: Studie

Tyto pozitivní výsledky však platí pouze pro vodu. U jiných nápojů, jako je například káva, ovocné šťávy či limonády, bylo zaznamenáno zvýšení rizika infarktu (u mužů o 46% a u žen až o takřka neuvěřitelných 247%). Podle dr. Jacqueline Chanové, pracovnice Adventistického zdravotního výzkumu, tato studie dokazuje, že existuje zcela jednoduchá preventivní metoda, jak se dá nebezpečnému infarktu či mozkové příhodě předcházet.

Kdo denně vypije šest až osm čtvrtlitrových sklenic vody, při namáhavé práci a v horkých dnech ještě více, může pozitivně ovlivnit své zdraví, či si dokonce zachránit život, dodala závěrem Dr. Chanová. Univerzita a nemocnice v Loma Lindě založené Církví adventistů v roce 1905 získaly mezinárodní renomé díky vědeckým výzkumům v oblasti transplantace srdce a neagresivní terapie rakoviny prostaty a prsu protonovým zářením.

Loma Linda, Kalifornie, USA

Počet přečtení: 3526
Datum: 17. 7. 2005