Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Umocněte sportování i hubnutí kompresí!

Cvičíte, sportujete, hubnete, zvyšujete svou fyzičku anebo se jen udržujete fit a zdraví? Velkou měrou vám ve vašem snažení mohou pomoci kompresní kalhoty anebo celá souprava kompresního oblečení.
Rubrika: Pohyb
|
Typ článku: Články

Co je na něm tak zvláštního? Kompresní oblečení nejen že dokáže odvádět pot z těla, zvyšovat sportovní výkon a zkracovat dobu potřebnou na regeneraci svalů. Umí také pomoci s rychlejším zvýšením fyzické kondice a podporují zdraví díky práci s lymfou!

Efektivní cvičení s pomocí kompresního oblečení

Kompresní oblečení bylo vymyšleno k tomu, aby podporovalo sportovní výkon, ale i redukci hmotnosti pomocí cvičení. Na pravidelné běhání nebo cvičení doma, případně v posilovně, i pro kolektivní pohybovou aktivitu jsou tím nejlepším, co si na sebe můžete obléknout.

Díky kompresnímu oblečení totiž budete mít svaly v teple, lépe se dokáží okysličit. A nejen díky okysličení, ale i díky lepšímu toku lymfy se budete schopní mnohem rychleji zregenerovat. S využitím kompresního oblečení se také minimalizujete riziko úrazu.

Bude to drahý špás?

Když si čtete o speciálním kompresním oblečení, tak si možná říkáte, že to nebude nic pro vás. Bude to totiž drahé. A vy teď potřebujete šetřit na zcela jiné věci. Opak je však pravdou. Kompresní oblečení najdete už i v Lidlu.

A jak je tady zvykem, jde o kvalitní kousky za ani ne poloviční ceny - oproti specializovaným obchodům se sportovním oblečením. Nevěříte? Projděte si Lidl leták. Kompresní oblečení je ve speciální nabídce po celé první čtvrtletí roku 2018!

Co ještě je potřeba vědět o kompresním oblečení?

V mnoha případech stačí používat ke cvičení pouze kompresní kalhoty. Třeba na cyklistiku trénink na rotopedu nebo jiné aktivity zaměřené hlavně na výkon nohou. Pokud ale cvičíte se zátěží celého těla nebo děláte celostní sporty, jakými jsou běh, cvičení na eliptickém trenažeru a mnoho jiných, vyplatí se pořídit si celý set kompresního oblečení. Tedy kalhoty i triko (nátělník).

Kompresní oblečení vám nejen pomůže s lepšími výkony, ale díky práci s lymfou také umocní hubnoucí efekt vašich aktivit. Kompresní oblečení totiž zpevňuje kožní val, dělá vynikající oporu. A tak se lymfa může pohybovat rychleji. Tohle je ten kýžený efekt.

A co víc! Kompresní oblečení s místně zesíleným tlakem dokonce několikanásobně prodlužuje navozený pohyb lymfy. Tedy i do doby, kdy už máte odcvičeno, odběháno, zkrátka kdy už odpočíváte.

Práce s lymfou je to, co lékaři na kompresním oblečení velmi oceňují

Lékaři, kteří pracují s obézními lidmi a podporují je v jejich hubnutí, vždy zařazují do procesu redukce hmotnosti a zvyšování fyzické kondice i práci s lymfatickým systémem.

Lymfatické drenáže a jiné procedury specializované na správnou funkci lymfatického systému jsou však drahé. A pokud k tomu není vážný důvod, lékař vám je předepsat nemůže. Jestliže ale jednou nakoupíte kompresní oblečení, zajistíte si obrovské množství lymfatických procedur – a za minimum nákladů.

Kompresní účinky podpoříte příjmem tekutin

Během výkonu je potřeba pravidelně doplňovat tekutiny. Lymfa i krev musejí být dost naředěné na to, aby mohly odvádět svou práci. A tak je musíte stále zásobovat vodou, minerálkou bez bublinek nebo sportovními drinky. Když si prohlédnete Kaufland leták příští týden, najdete tu sportovní lahve, které můžete brát s sebou na cvičení, aniž byste se museli bát, že cokoliv ukápne anebo že připravený nápoj příliš vychladne. Tyto lahve jsou totiž vhodné například i na dlouhodobou turistiku.

Komprese na celý den? Dobrá volba, ale chce to jiné kalhoty

Aby byl výsledek kompresní terapie dokonalý, je vhodné si ke sportovním kalhotám s vysokým stupněm komprese pořídit i kalhot s nižší kompresí určené pro celodenní nošení (celodenní komprese je důležitá zejména pro nohy). Kalhoty s nižší kompresí pro celodenní nošení  působí preventivně proti syndromu unavených nohou, proti vzniku nebo zhoršování stavu křečových žil a celodenně podporují i lymfatický systém.

Pokud se v případě celodenního nošení obáváte stálého tlaku například na břiše, protože na sebe natáhnete stahovací kalhoty, tak vězte, kompresní kalhoty jsou zcela jiný případ. Tlak je totiž jen na vybraných místech. Komprese je dosaženo střihem i šitím, nikoliv jen pevným elastickým materiálem.

Počet přečtení: 1861
Datum: 8. 2. 2018